Zrób z Nim podsumowanie

Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco”. Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu. Odpłynęli więc łodzią na pustkowie, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich wyprzedzili. Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.
(Mk 6, 30-34)

Apostołowie zebrali się u Jezusa.
To taka narada robocza na koniec misji, tej, na którą poszli bez chleba, torby i pieniędzy. A teraz zbierają się u Jezusa na podsumowanie i opowiadają Mu wszystko, co się działo.
Jest czas na rozmowę, na podzielenie się tym, co robili. Oni mówią, a Jezus słucha: wyobrażam sobie, że siedzi z uśmiechem i patrzy z z dumą na swoich wybranych.

Ten czas u Jezusa w domu jest bardzo ważny. To opowiadanie Mu, czego się dokonało. Co zrobiłam w tym tygodniu? Jak wypełniałam misję, do której mnie posłał? Czy ja w ogóle wiem, jaka to misja?

Po tym podsumowaniu Jezus wysłał Dwunastu na odpoczynek, ale trochę im nie wyszło, bo gdy dopłynęli na wybrane miejsce, ludzie już czekali. Z jednej misji trafili prosto w drugą – bo taka była potrzeba.

Często w moim życiu też tak tak jest, że jedno zadanie płynnie przechodzi w drugie, że nie mam chwili dla siebie, że ciągle ktoś mnie potrzebuje, pisze, dzwoni, prosi, pyta.
I jeśli taka jest moja misja, to wszystko w porządku – pod jednym warunkiem: że mam czas na podsumowanie z Nim.

I do tego Jezus Cię dziś zaprasza.
Mówi: zatrzymaj się na chwilę. Przyjdź do Mnie, usiądziemy spokojnie, opowiesz Mi, co się działo. Ja czekam, jestem dla Ciebie, bardzo chcę o tym posłuchać.
Przyjdź.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s