Drobiazgi

Jezus opuścił okolice Tyru i przez Sydon przyszedł nad Jezioro Galilejskie, przemierzając posiadłości Dekapolu. Przyprowadzili Mu głuchoniemego i prosili Go, żeby położył na niego rękę. On wziął go na bok, z dala od tłumu, włożył palce w jego uszy i śliną dotknął mu języka; a spojrzawszy w niebo, westchnął i rzekł do niego: „Effatha”, to znaczy: Otwórz się. Zaraz otworzyły się jego uszy, więzy języka się rozwiązały i mógł prawidłowo mówić. Jezus przykazał im, żeby nikomu nie mówili. Lecz im bardziej przykazywał, tym gorliwiej to rozgłaszali. I przepełnieni zdumieniem mówili: „Dobrze wszystko uczynił. Nawet głuchym słuch przywraca i niemym mowę”.
(Mk 7, 31-37)

Dziwna jest ta Ewangelia.
Wczoraj, kilka wersetów wcześniej, Jezus wstąpił w tajemnicy do pewnego domu, ale znalazła go Syrofenicjanka, której córeczka była opętana.
Dziś wraca z Tyru i Sydonu do siebie i znowu w tajemnicy chce zachować uzdrowienie.

Tam po prostu powiedział kobiecie: dziecko zdrowe, możesz iść.
Tu bierze człowieka na bok, wkłada palce w uszy, śliną dotka języka, patrzy w niebo, wzdycha, mówi „Otwórz się”. Trochę to jak przedstawienie.

No i co o tym wszystkim myśleć?

Może to, że gdy Jezus do kogoś przychodzi z uzdrowieniem, bierze pod uwagę jego wrażliwość. I jego… oczekiwania, wyobrażenia.
To jest takie czułe i bliskie.
Że On, Bóg, który może wszystko, który mógłby tego głuchoniemego zostawić w tłumie i uzdrowić go na odległość, gdy już Sam wyjdzie z miasta – robi to tak troskliwie, z dbałością o szczegóły. Być może właśnie tak, jak ten głuchoniemy sobie wyobrażał.

Nasz Bóg taki jest: że lubi okazywać miłość w drobiazgach.
Tak, Tobie też.

Marta

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s