Trwasz?

W owym czasie, gdy znowu wielki tłum był z Jezusem i nie mieli co jeść, przywołał do siebie uczniów i rzekł im: „Żal Mi tego tłumu, bo już trzy dni trwają przy Mnie, a nie mają co jeść.
I jeśli ich puszczę zgłodniałych do domu, zasłabną w drodze, bo niektórzy z nich przyszli z daleka”.Odpowiedzieli uczniowie: „Jakże tu na pustkowiu będzie mógł ktoś nakarmić ich chlebem?” Zapytał ich: „Ile macie chlebów?” Odpowiedzieli: „Siedem”. I polecił tłumowi usiąść na ziemi. A wziąwszy siedem chlebów, odmówił dziękczynienie, połamał i dawał uczniom, aby je podawali. I podali tłumowi. Mieli też kilka rybek. I nad tymi odmówił błogosławieństwo, i polecił je rozdać. Jedli do syta, a pozostałych ułomków zebrali siedem koszów. Było zaś około czterech tysięcy ludzi. Potem ich odprawił. Zaraz też wsiadł z uczniami do łodzi i przybył w okolice Dalmanuty.
(Mk 8, 1-10)

Cztery tysiące ludzi nie ma co jeść.
Nie mają co jeść – bo od trzech dni są z Jezusem i chociaż przyszli z daleka, bardzo nie chcą wracać. Chociaż rozsądek mówi im, że są głodni. I że na pustkowiu raczej niczego do jedzenia nie kupią.
A mimo to trwają przy Jezusie całe trzy dni. Bo dopiero po trzech dniach Jezus zabrał się za rozmnażanie chleba i karmienie ludzi. A przecież wiedział, że są głodni.

I tak sobie myślę, że tu chodzi o wierność.
Że te trzy dni to takie pytanie Jezusa do mnie: kiedy poczuję głód, będąc z Nim, pójdę sobie – czy zostanę? Będę marudzić, że o Mnie nie dba – czy będę spokojnie przy Nim trwać?

Czasem Jezus po prostu chce mnie przetestować. Zobaczyć, jak będzie wyglądać moja z Nim relacja, kiedy nie będzie pięknie i różowo. Kiedy sprawy będą szły nie po mojej myśli. Kiedy będę daleko od domu, na jakimś pustkowiu, bez żadnych możliwości. Słaba z głodu.

A jeśli przejdę ten test – On zatroszczy się o mnie i obdarzy tym, z czego dla Niego zrezygnowałam; zaskakująco i z obfitością.

Marta

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s