Szkoła relacji

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Dawajcie, a będzie wam dane; miarą dobrą, ubitą, utrzęsioną i wypełnioną ponad brzegi wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie”.
(Łk 6, 36-38)


Ewangelia jest najlepszą szkołą relacji. Relacji z Bogiem i z człowiekiem, bo nie można kochać Boga i nie kochać człowieka. I nie da się, kochając człowieka – w głębi serca nie kochać Boga. Nie sposób tego rozdzielić.

W szkole Ewangelii najważniejsza lekcja to lekcja miłości. A bardziej wprost niż dziś chyba się nie da. Bądź miłosierny, czyli kochaj. Naprawdę kochaj drugiego człowieka. Na wzór i na miarę Tego, Który pierwszy nas ukochał. Wtedy, gdy kochasz – nikogo nie sądzisz ani nie potępiasz. Przebaczasz. Stajesz się darem dla innych. Tak, jak On. Gdy kochasz, zawsze dostajesz więcej, niż dajesz. „Ponad brzegi” – bo Jego miłość nie ma końca.

Powiedz dziś komuś: kocham cię. Tak jak On robi to każdego dnia.

Małgorzata

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s