Masz wątpliwości?

Jezus wyrzucał złego ducha, który był niemy. A gdy zły duch wyszedł, niemy zaczął mówić i tłumy były zdumione. Lecz niektórzy z nich rzekli: «Mocą Belzebuba, władcy złych duchów, wyrzuca złe duchy».
Inni zaś, chcąc Go wystawić na próbę, domagali się od Niego znaku z nieba. On jednak, znając ich myśli, rzekł do nich: «Każde królestwo wewnętrznie skłócone pustoszeje i dom na dom się wali. Jeśli więc i Szatan z sobą jest skłócony, jakże się ostoi jego królestwo? Mówicie bowiem, że Ja przez Belzebuba wyrzucam złe duchy. Lecz jeśli Ja mocą Belzebuba wyrzucam złe duchy, to czyją mocą wyrzucają je wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami. A jeśli Ja palcem Bożym wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło już do was królestwo Boże. Gdy mocarz uzbrojony strzeże swego dworu, bezpieczne jest jego mienie. Lecz gdy mocniejszy od niego nadejdzie i pokona go, to zabierze całą broń jego, na której polegał, i łupy jego rozda. Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; a kto nie zbiera ze Mną, rozprasza».

(Łk 11,14-23)


Wydaje się czasem, że choćby nie wiadomo jak spektakularne dobro ujrzało światło dzienne, to i tak znajdzie się ktoś, kto powie, że to nieprawda. To tak, jak z uzdrowieniem opętanego w naszym fragmencie.
Dlaczego ciągle mam wątpliwości?
Dlaczego mimo tak wielu interwencji Pana Boga, których doświadczam w życiu, gdy pojawia się kolejna,  mam wątpliwość, czy to aby na pewno Jego działanie?
Myślę, że główną trudnością jest tu nasza chęć zrozumienia, logicznego wytłumaczenia. Przekonuje nas dopiero to, co czarne na białym.
Jezus jednak dziś nas upomina, i to bardzo konkretnie.
Nie w sposób ludzki i wyrachowany mam patrzeć na Pana Boga i jego działania, ale przez pryzmat modlitwy i głębokiego zawierzenia. Przez pryzmat świadków Chrystusa, ludzi, którzy Go poznali.

Takie postrzeganie wiary na pewno przybliży nas do Chrystusa.

Boanerges

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s