Pokój

Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba. A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: „Pokój wam!” Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha.
Lecz On rzekł do nich: „Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie Mnie i przekonajcie się: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam”. Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi. Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: „Macie tu coś do jedzenia?” Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i spożył przy nich. Potem rzekł do nich: „To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach”. Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma. I rzekł do nich: „Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jeruzalem. Wy jesteście świadkami tego”.
(Łk 24, 35-48)

Pokój wam!
Te słowa musiały wprawić w osłupienie zatrwożonych.
Przecież sami widzieli, co się stało z ich Mistrzem. Skazany na śmierć, ubiczowany, umęczony na drodze na Kalwarię i z przebitym bokiem złożony do grobu. Co prawda już wiedzieli, że grób jest pusty, ale teraz On sam przychodzi, żeby dać świadectwo: wypełniło się to wszystko, o czym mówił.
Są na pewno takie momenty w Twoim życiu, kiedy jesteś zatrwożony i nie wiesz, co dalej będzie. I kiedy tak mocno szukasz odpowiedzi, czasem przychodzi ktoś z Twoich bliskich czy przyjaciół i mówi: nie martw się, jakoś to się poukłada, razem to przetrzymamy. I tak się dzieje. Pojawia się spokój. To często sam Chrystus posyła nam swoich aniołów, aby nas strzegli.
Podziękuj dziś za momenty, w których odzyskałeś spokój i pewność, że będzie dobrze.
Te momenty to dary łaski od Jezusa.
Boanerges

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s