Bo Jemu zależy na nas

Po swym zmartwychwstaniu, wczesnym rankiem w pierwszy dzień tygodnia, Jezus ukazał się najpierw Marii Magdalenie, z której wyrzucił siedem złych duchów.
Ona poszła i oznajmiła to tym, którzy byli z Nim, pogrążonym w smutku i płaczącym. Oni jednak słysząc, że żyje i że ona Go widziała, nie chcieli wierzyć.

Potem ukazał się w innej postaci dwóm z nich na drodze, gdy szli na wieś. Oni powrócili i oznajmili pozostałym. Lecz im też nie uwierzyli.

W końcu ukazał się samym Jedenastu, gdy siedzieli za stołem, i wyrzucał im brak wiary i upór, że nie wierzyli tym, którzy widzieli Go zmartwychwstałego.
I rzekł do nich: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”.
(Mk 16, 9-15)


Czemu Jezus po prostu od razu nie ukazał się Jedenastu?
Przecież mógł.

Czemu najpierw spotkał się z Marią Magdaleną i to ją posłał, żeby powiedziała Jego wybranym, że On żyje? Czemu dołączył się do uczniów idących do Emaus i był z nimi tak długo, aż wreszcie Go poznali? Czemu do Jedenastu wysłał najpierw świadków, a potem dopiero przyszedł do nich sam? Może dlatego, żeby doświadczyli, jak trudno jest czasem uwierzyć, kiedy Bóg posyła do nas ludzi i przez do nas nich mówi.

A kiedy w końcu pokazuje się Jedenastu, najpierw wyrzuca im brak wiary i upór. A zaraz potem posyła ich, by głosili Ewangelię. Tak, jakby się tym brakiem wiary i uporem wcale nie przejął.

Jezus nie rezygnuje z tych, których sobie wybrał i na których Mu zależy.
Kiedy uparcie nie wierzą ludziom, których do nich posyła, kiedy tracą wiarę, upomina ich, ale plan, którego są ważną częścią, jest wciąż aktualny i czeka na wykonanie.

Dzięki tym jedenastu facetom, którzy z uporem i bez wiary siedzieli przy stole, gdy inni im mówili, że Jezus zmartwychwstał, Ty i ja otrzymaliśmy chrzest i jesteśmy w Kościele.

Komu ostatnio nie uwierzyłeś, kiedy przyszedł do Ciebie ze słowami od Jezusa?
Kto dzięki Tobie w Niego uwierzy, jeśli porzucisz swój upór i brak wiary?

Marta

stan przed Nim maluczko — kopia — kopia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s