Zdecyduj

Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. Anioł wszedł do Niej i rzekł: „Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami”.
Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca”. Na to Maryja rzekła do anioła: „Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?” Anioł Jej odpowiedział: „Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”. Na to rzekła Maryja: „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” Wtedy odszedł od Niej anioł.
(Łk 1, 26-38)

Zmieszała się na te słowa.
Bo jak zareagować inaczej? Jak na spokojnie przyjąć tak wyjątkowego gościa i równie wyjątkowe zaproszenie? Czy to było skrępowanie, zawstydzenie? A może po prostu szok, że akurat Ją Bóg wybrał na Matkę Syna Bożego?
Może dziś jest taki dzień, by poczuć się jak Maryja. Pozwolić sobie na zmieszanie. Na to, by Bóg znów zszokował nas swoimi pomysłami. By Go spytać: „Jak to się stanie?”
Ale ta Ewangelia nie kończy się na szoku i zmieszaniu. Po tych emocjach jest decyzja. Decyzja, która wyrasta z wiary. Ta wiara staje się przekonaniem. I z niej zaczyna się Życie. Życie Jezusa… I nowe życie Maryi, bo już nie tylko jako prostej dziewczyny z Nazaretu, ale jako Matki Zbawiciela.
Pozwól Bogu mówić do Ciebie o Jego planach na Twoje życie.
Zmieszaj się. Zacznij rozważać to, co On mówi. Pytaj Go: „Jak to możliwe?”
Ale potem zdecyduj.
I żyj z Nim, jak nigdy wcześniej.
Małgorzata

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s