Warto czasem nie spać

Jezus powiedział do Nikodema: „Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.
Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego. A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki. Każdy bowiem, kto źle czyni, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby jego uczynki nie zostały ujawnione. Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki zostały dokonane w Bogu”.
(J 3, 16-21)

To kolejny fragment, który bardzo lubię.
Nikodem pod osłoną nocy przychodzi porozmawiać z Jezusem. I Jezus dzieli się z prawie nieznajomym sobie Nikodemem największą tajemnicą. Mówi mu najważniejsze niemal słowa, w których tłumaczy, po co On tu jest i dlaczego to wszystko, co się wokół Niego dzieje, jest takie ważne.

Tak naprawdę Jezus mówi Nikodemowi, jak ma żyć. I wiemy, że ta nauka Mistrza ostatecznie wywrze na uczniu takie wrażenie, że Nikodem się nawróci i będzie podążać za Nauczycielem.

Jak często przychodzisz do Jezusa, żeby zapytać Go o ważne rzeczy?
Jak często przychodzisz, żeby się pomodlić?
Nikodem zarwał noc, bo bał się przyjść w dzień – a Ty? Czy masz taki czas, który tak mocno „zarywasz” dla Jezusa?
Pomyśl o tym, bo czasami warto nie spać w nocy.
Boanerges

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s