Pan i Zbawiciel

Kto przychodzi z wysoka, panuje nad wszystkim, a kto z ziemi pochodzi, należy do ziemi i po ziemsku przemawia. Kto z nieba przychodzi, Ten jest ponad wszystkim.
Świadczy On o tym, co widział i słyszał, a świadectwa Jego nikt nie przyjmuje. Kto przyjął Jego świadectwo, wyraźnie potwierdził, że Bóg jest prawdomówny. Ten bowiem, kogo Bóg posłał, mówi słowa Boże: a bez miary udziela mu Ducha. Ojciec miłuje Syna i wszystko oddał w Jego ręce. Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne; kto zaś nie wierzy Synowi, nie ujrzy życia, lecz gniew Boży nad nim wisi.
(J 3, 31-36)

Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne.
Każda ewangelizacja prowadzi do tego, żeby człowiek wypowiedział słowa pełne wiary i nadziei: Jezu, chcę, byś Ty od tej pory był moim Panem i Zbawicielem.

Te słowa, wypowiedziane świadomie, są potrzebne, by Jezus mógł zacząć żyć w moim życiu. Wielu ludziom otwierają nowy rozdział – i w różnym okresie życia to się może dokonać. Dla jednych to będzie moment sakramentu bierzmowania, dla innych rekolekcje ewangelizacyjne, kurs Nowe Życie, REO – Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, kurs ALFA rozmowa na juwenaliach lub Przystanku Jezus. Dla innych – adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa, w której powiedzą Jezusowi, że chcą, by był z nimi.
Takim momentem może też być uczestnictwo we Mszy Świętej, kiedy podczas przeistoczenia wypowiem słowa: Pan mój i Bóg mój.

Wszystkie te momenty łączy jedna decyzja:
chcę, by Jezus był moim Panem i Zbawicielem.
Życzę Ci dzisiaj tej odważnej decyzji.
Boanerges

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s