Głodny? Na co czekasz?

Jezus powiedział do ludu: „Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie. Powiedziałem wam jednak: Widzieliście Mnie, a przecież nie wierzycie.

Wszystko, co Mi daje Ojciec, do Mnie przyjdzie, a tego, który do Mnie przychodzi, precz nie odrzucę, ponieważ z nieba zstąpiłem nie po to, aby pełnić swoją wolę, ale wolę Tego, który Mnie posłał. Jest wolą Tego, który Mnie posłał, abym nic nie stracił z tego wszystkiego, co Mi dał, ale żebym to wskrzesił w dniu ostatecznym. To bowiem jest wolą Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, miał życie wieczne. A Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym”.
(J 6, 35-40)

Człowiek, jak jest głodny, to jest zły; szczególnie, gdy jest mężczyzną. Mocno do siebie biorę  dzisiejszą Ewangelię. Może dlatego, że ja tak mam.
Jezus zaprasza dziś każdego z nas do tego, by do Niego przyjść po chleb. Siebie nazywa pokarmem, który ma zaspokoić wszelkie łaknienie.
Człowiek z reguły pragnie spokoju, szczęścia, zdrowia i żeby na wszystko starczało pieniędzy. Jezus zaś mówi, że naszym największym pragnieniem ma być niebo: że tego, kto do Niego przyjdzie po chleb życia, przyjmie Ojciec.
Wniosek jest bardzo prosty, jeśli chcesz być nasycony i nie łaknąć, to nieustannie musisz wybierać Jezusa. W swoich niepohamowanych pragnieniach pamiętać, że tym, co daje prawdziwe poczucie szczęścia, jest sam Chrystus: chleb życia, droga do życia wiecznego. Kiedy zamiast karmić się chlebem życia chodzisz ciągle głodny, zło ma do Ciebie o wiele łatwiejszy przystęp. A Jezus ciągle czeka, żeby Cię nakarmić, bo nie chce Cię stracić.
Boanerges

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s