Do zjedzenia

Żydzi sprzeczali się między sobą, mówiąc: „Jak On może nam dać swoje ciało do jedzenia?” Rzekł do nich Jezus: „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego ani pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie.
Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił – nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”. To powiedział, nauczając w synagodze w Kafarnaum.
(J 6, 52-59)

W modlitwie Ojcze nasz modlimy się o to by nie zabrakło nam nigdy chleba powszedniego. I tego fizycznego, który zaspokaja nasz głód, i chleba ze stołu Eucharystii. Modlitwa ta, której nauczył nas Jezus, jest doskonałym obrazem tego, co powinno być w naszym życiu najważniejsze.
Jesus w dzisiejszej Ewangelii pokazuje, co ma być naszym najważniejszym pragnieniem: to, by mieć Go w swoim sercu i ciele. Spożywanie Ciała i  Krwi Chrystusa staje się obietnicą życia wiecznego.
Piękna perspektywa.
Już prawie cały tydzień słyszymy o chlebie, który daje życie wieczne.
Czy patrzyłeś kiedyś na Jezusa jak na chleb?
Jak na coś, co można zjeść?

Niesamowite jest to, że Jezus i w sensie dosłownym, fizycznym, i w duchowym oddaje nam dużą część siebie, byśmy napełnieni Jego obecnością i miłością mogli żyć tak samo, jak On.

Znasz kogoś, kto daje Ci się cały, daje Ci to wszystko, co ma w sobie?
Ja znam!
To jest Jezus.

Boanerges

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s