Dobry

Jezus powiedział: „Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; najemnik ucieka, dlatego że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach.
Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej zagrody. I te muszę przyprowadzić, i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz. Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je znów odzyskać. Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja sam z siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca”.
(J 10, 11-18)

„Życie moje oddajęm aby je znów odzyskać”

Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. W Starym Testamencie słowo „pasterz” często odnosiło się do Boga jako do Tego, Który nieustannie troszczy się o swój naród. Którzy prowadzi swój lud, swoją trzodę do ziemi obiecanej.

Kiedy Chrystus mówi o sobie, że jest dobrym pasterzem, to po pierwsze mówi, że jest Bogiem.

Dalej mówi, że Jego owce są z różnych zagród. Co to znaczy? Jezus nei przychodzi tylko do katolików, ale do wszystkich ludzi. Do protestantów, do muzułmanów, do ateistów. On pragnie, aby wszyscy byli jednej owczarni. Pragnie zbawić wszystkich A właściwie już zbawił wszystkich przez swoją śmierć i zmartwchwstanie.

Pytanie jest tylko jedno: czy Ty chcesz przyjąć to zbawienie? Czy chcesz się znaleźć w Jego owczarni? Bo On Cię chce. Taki nakaz otrzymał od Ojca.

Pamiętaj, że życie przy Nim nie będzie usłane różami. To nie będą same kolorowe dni, w których nie będzie żadnych trudności. Ale to będą dni, w których Twój Pasterz będzie szedł zawsze przed Tobą. Będzie przyjmował ciosy za Ciebie. To będą dni, w których będziesz wiedzieć, że cokolwiek by się nie działo, On jest z Tobą.

Ze mną jest.

Gościnnie – Małgorzata Wirkowska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s