Być tam, gdzie On

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity.
Ten, kto miłuje swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec”.
(J 12, 24-26)

Zadanie na dziś, a tak naprawdę na całe życie: iść za Jezusem. Umieć zawsze być tam, gdzie On. Co to oznacza? Bardzo wiele.
Dzielenie losu Jezusa to zachwyt nad cudami, zasłuchanie w mądrej nauce i umiejętność dzielenia się nią z innymi. To nieustanne pragnienie dobra dla drugiego człowieka. Ale to także niezrozumienie, odrzucenie, krzyż. I przyjaciele, którzy okazują się wrogami.
Być tam gdzie Jezus oznacza mieć piękne i wyjątkowe życie. W tym pięknym i wyjątkowym życiu będzie jednak obecne cierpienie, ból, samotność. Ale przede wszystkim – będzie w tym życiu Ojciec, który kocha swoje dzieci nad życie. I taką miłością pragnie obdarzać je wszystkie przez całą wieczność.
Małgorzata

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s