Jego głos

Obchodzono w Jerozolimie uroczystość Poświęcenia Świątyni. Było to w zimie. Jezus przechadzał się w świątyni, w portyku Salomona. Otoczyli Go Żydzi i mówili do Niego: „Dokąd będziesz nas trzymał w niepewności?
Jeśli Ty jesteś Mesjaszem, powiedz nam otwarcie!”
Rzekł do nich Jezus: „Powiedziałem wam, a nie wierzycie. Czyny, których dokonuję w imię mojego Ojca, świadczą o Mnie. Ale wy nie wierzycie, bo nie jesteście z moich owiec. Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną, a Ja daję im życie wieczne. Nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy”.
(J 10, 22-30)

Choć minęła już Niedziela Dobrego Pasterza, w Słowie ciągle wraca motyw owiec, które znają swojego Pasterza. Tak dobrze, że rozpoznają Go po głosie. I idąc za Pasterzem dostają wszystko, czyli życie wieczne. Absolutne bezpieczeństwo. Nieustanną bliskość z Synem i Ojcem.
Syn – Pasterz prowadzi owce, bo tak chciał Ojciec. Bo taki był Jego zamiar i plan. I tego nikt nie może zniszczyć. Bo nie da się zniszczyć pragnień Boga, który jest większy od świata.
A co z tymi, o których Jezus mówi, że nie są „z Jego owiec”? Są w ogóle tacy? Przecież On umarł za wszystkich…
Tak, umarł za wszystkich. Tak, jak nauczał wszystkich. Tak, jak nikomu nie odmówił uzdrowienia. Był i jest – cały czas – dla wszystkich. Ale chociaż mówi otwarcie – są tacy, którzy ciągle Mu nie wierzą. Nie są „z owiec Jezusa” tylko dlatego, że tego nie chcą.
Proś dziś, byś zawsze rozpoznawał głos Pasterza. I wierzył we wszystko, co od Niego usłyszysz.
Ja też będę o to prosić.
Małgorzata

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s