Wspólne serce

 

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele.

Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę».

Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?» Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie».
(J 14, 1-6)


Niech się nie trwoży serce wasze.
Jakby nielogiczne jest to zdanie; zerkam do oryginału, ale tak jest dosłownie: wasze serce. A przecież logicznie powinno być „twoje serce” albo „wasze serca”.

Niech się nie trwoży serce wasze.
No i to chyba o wspólnocie jest. Jedno serce, które ożywia wszystkich wierzących – to ono ma się nie trwożyć. To serce mamy wspólne, choć tyle może nas bardzo różnić. Papież napisał ostatnio, że do zbawienia jest potrzebny drugi człowiek. Że ono się nie dzieje w pojedynkę. Dwie osoby – najmniejsza wspólnota. Wspólne serce.
Czasem wspólne na całe życie, czasem na kilka miesięcy. Na tyle, ile trzeba, żeby sobie dać wiarę, pewność, że Bóg istnieje, że jest w Kogo wierzyć, że Jezus jest drogą, prawdą, życiem.

Z kim masz dzisiaj wspólne serce?
Kto pomaga Ci iść do Jezusa, by przez Niego dojść do Ojca, do domu z wieloma mieszkaniami?
Podziękuj za tego kogoś.
Poproś, by był w Twoim życiu tylko tyle i aż tyle, ile tego chce Ojciec.

Marta

Jedna uwaga do wpisu “Wspólne serce

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s