Okazja

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie wpierw znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność.
Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. Pamiętajcie o słowie, które do was powiedziałem: „Sługa nie jest większy od swego pana”. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał”.
(J 15, 18-21)

Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale nie jesteście, bo Ja was wybrałem dla siebie – mówi Jezus.

Czyli – że się nie da.
Nie da się pogodzić bycia tu i tam, bycia „ze świata” i „z Jezusa”.
A skoro się nie da, nie ma się co dziwić, że jeśli będziemy próbować, to nam po prostu nie wyjdzie. Że będąc ludźmi Ewangelii i starając się o miłość świata, dostaniemy nienawiść, czyli tej miłości brak. I to właśnie ze względu na Niego.

I bywa, że nam żal. Że jesteśmy rozczarowani: tyle dobrego zrobiliśmy, taką robotę odwaliliśmy, poświęcaliśmy dni i noce – ale od świata tylko obrywamy. Zamiast nas nagradzać – zabierają nam nawet to, co jeszcze mamy. Że czujemy się niedoceniani, pokrzywdzeni, niesprawiedliwie potraktowani, odrzuceni.
Świat się na nas nie poznał.

Owszem, poznał: i zareagował tak, jak to dzisiaj mówi Jezus. Poznał, że jesteśmy Jego.
I u Niego mamy szukać uznania, docenienia, sprawiedliwości, nagrody, szacunku, miłości. Każda bolesna lekcja od świata to okazja, żeby zbliżyć się do Niego o kolejny krok. I tylko od Ciebie zależy, czy ją wykorzystasz.

Marta

On naprawde jest maluczko

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s