Życie z Nim

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku.
To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze. Wyłączą was z synagogi. Ale nadto nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie. Ale powiedziałem wam o tych rzeczach, abyście, gdy nadejdzie ich godzina, pamiętali, że Ja wam o nich powiedziałem”.
(J 15, 26 – 16, 4a)

Co to znaczy: być uczniem Jezusa?
Ewangelia mówi, że uczeń Jezusa to ten, który potrafi dawać świadectwo. Ten, który zdoła się nie załamać, nawet pośród nieporozumień i prześladowań. Ten, który jest gotowy oddać życie za Boga.
Ale nie w tym tkwi istota bycia uczniem Jezusa. To tylko możliwe konsekwencje.
Być uczniem Jezusa to przede wszystkim „być z Nim”. I dopiero dzięki temu byciu, wiernym trwaniu przy Nim jest możliwe znoszenie takich czy innych trudów.  Bo liczy się nie to, ile potrafimy zrobić dla Boga, lecz to, że po prostu umiemy i chcemy spędzać z Nim nasze życie.
Małgorzata

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s