Ojciec i Brat

W czasie Ostatniej Wieczerzy Jezus, podniósłszy oczy ku niebu, rzekł: „Ojcze, nadeszła godzina. Otocz swego Syna chwałą, aby Syn Ciebie nią otoczył i aby mocą władzy udzielonej Mu przez Ciebie nad każdym człowiekiem dał życie wieczne wszystkim tym, których Mu dałeś.

A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa. Ja Ciebie otoczyłem chwałą na ziemi przez to, że wypełniłem dzieło, które Mi dałeś do wykonania. A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u Ciebie wpierw, zanim świat powstał. Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałeś, a oni zachowali słowo Twoje. Teraz poznali, że wszystko, cokolwiek Mi dałeś, pochodzi od Ciebie. Słowa bowiem, które Mi powierzyłeś, im przekazałem, a oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od Ciebie wyszedłem, oraz uwierzyli, że Ty Mnie posłałeś. Ja za nimi proszę, nie proszę za światem, ale za tymi, których Mi dałeś, ponieważ są Twoimi. Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje, i w nich zostałem otoczony chwałą. Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie”.
(J 17, 1-11a)


Lubię tę modlitwę – przepiękną rozmowę Syna z Ojcem. To przecież trudny moment: ale Ojciec i Syn nie mówią o trudach. Rozmawiają ze sobą o nas. Naprawdę o nas.
Bo choć Syn mówi dużo o Ojcu, Ojcem jest przecież ten, kto ma dzieci. I dla którego dzieci są całym światem. Zresztą, wie o tym Jezus, mówiąc „Twoimi byli, Ty mi ich dałeś”. Wie o tym, bo całe swoje życie poświęcił dla nas i za nas. Dla rodzeństwa, za rodzeństwo. Dał nam wszystko, czego Ojciec dla nas pragnął. Powiedział wszystko, co mieliśmy usłyszeć. I jeszcze się za nami wstawia, jeszcze prosi, ciągle pamięta. Nawet w obliczu własnej śmierci, zresztą, ponoszonej przecież dla naszego szczęścia na zawsze.
Jakiego my mamy Ojca! I jakiego Brata!
Dobrze sobie to jeszcze raz uświadomić.
Małgorzata

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s