Droga do nieba

W czasie ostatniej wieczerzy Jezus, podniósłszy oczy ku niebu, modlił się tymi słowami: „Ojcze Święty, proszę nie tylko za nimi, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie, aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili jedno w Nas, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał.
I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie. Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś. Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby widzieli chwałę moją, którą Mi dałeś, bo umiłowałeś Mnie przed założeniem świata. Ojcze sprawiedliwy! Świat Ciebie nie poznał, lecz Ja Ciebie poznałem i oni poznali, żeś Ty Mnie posłał. Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich”.
(J 17, 20-26)

Jedność: dzięki więzi, jaką jest pokój, dzięki miłości, jaką daje nasze powołanie.

Kiedy patrzymy na świat, widzimy wiele miejsc, gdzie tego pokoju brak. Brak go przez wojny, konflikty zbrojne, wyzysk słabszego, konflikty w polityce. W wielu sytuacjach człowiek jest człowiekowi wilkiem.

Pytamy, dlaczego tak się dzieje. A przecież to pragnienie jedności, o której mówi Jezus, jest też pytaniem o to, na ile w Tobie ta jedność jest? Czy masz w sobie pragnienie miłowania drugiego człowieka? Czy w rozmowach szukasz pojednania, przebaczenia i wyrozumiałości?
Dzisiejsza Ewangelia uświadamia nam, że Jezus stawia na jedność jako drogę wejścia do nieba. A Ty jaką drogę dziś obierzesz?
Boanerges

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s