Nowe

W czasie Ostatniej Wieczerzy Jezus, podniósłszy oczy ku niebu, modlił się tymi słowami: „Ojcze Święty, nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie;
aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, by świat uwierzył, że Ty Mnie posłałeś. I także chwałę, którą mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, że Ty Mnie posłałeś i że Ty ich umiłowałeś, tak jak Mnie umiłowałeś. Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby widzieli chwałę moją, którą Mi dałeś, bo umiłowałeś Mnie przed założeniem świata. Ojcze sprawiedliwy! Świat Ciebie nie poznał, lecz Ja Ciebie poznałem, i oni poznali, że Ty Mnie posłałeś. Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich”.
(J 17, 20-26)

Ponownie słyszymy Ewangelię, w której Jezus modli się do swojego Ojca o to, by wszyscy wierzący żyli w przyjaźni i jedności.
Dlaczego to jest tak ważne?
Nikt z nas chyba nie lubi się kłócić, źle znosimy konflikty, rozpamiętujemy porażki w relacjach. Te mocno złe próbujemy jak naszybciej zostawić za sobą. A Jezus modli się za wszystkich ludzi, za tych którzy już wierzą ale i za tych, którzy dopiero uwierzą. Za tych, którzy ponoszą porażki w tej jedności i za tych, którym się udaje w niej trwać.
Bo dla Jezusa cenna jest każda relacja, każda osoba. Udowodni to przez swoją mękę i krzyż, i zmartwychwstanie.
Dziś przeproś za wszystkie porażki w relacjach i poproś o nowe, dobre.
Boanerges

Jedna uwaga do wpisu “Nowe

  1. dobry komentarz, takiego potrzebowałam o tych trudnych relacjach, bo rzeczywiście ciężko jest wytrwać w jedności z innymi, szczególnie, gdy Nas gdzieś tam po drodze zranią i rzeczywiście nie lubię się kłócić…. i rzeczywiście źle znoszę konflikty – „uciekam” – przepraszam Boga za porażki, ale jak dotąd nie przyszło mi do głowy, aby prosić o nowe – dobre relacje. daje do myślenia. dzięki 😉

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s