Nie szukaj już

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Gdy jednak przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie.
Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku. Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi.”
(J 15 26-27; 16,12-15)

Zdarza nam się czasem taki moment w życiu, kiedy jakaś sprawa lub relacja wydaje się iść w dobrym kierunku i nagle zaczyna się sypać. A na logikę wcale nie powinna.
Nic z tego nie rozumiemy, czujemy niemiłe zaskoczenie i niepewność i zaczynamy wtedy pytać Pana Boga: ale po co? Dlaczego? Ale o co tu chodzi? Co robię nie tak?

A Pan Bóg… nic nam nie wyjaśnia.
Zamiast odpowiedzi daje swoją obecność, zamiast wyjaśnień – zapewnienia, że możemy Mu ufać.

Pojawia się wtedy taka pokusa, żeby zacząć szukać odpowiedzi na własną rękę, bywa, że z lekką pretensją do Niego.

Myślę, że w takiej sytuacji odpowiedzią na pytanie „Dlaczego Pan Bóg nie daje mi jasnej i wyczerpującej odpowiedzi?” jest zdanie z dzisiejszej Ewangelii: „Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie.”

To nie tak, że nie mam dla Ciebie odpowiedzi, moje dziecko.
Mam ją, ale ta odpowiedź Cię przerasta. Znam Cię dobrze. Znam Twoje serce i wszystkie jego zranienia. Wiem, ile możesz teraz znieść. Dlatego zamiast odpowiedzi, której tak bardzo chcesz, daję Ci Moją obecność, moją bliskość, współczucie dla Twoich łez i ran. Daję Ci pewność, że możesz Mi zaufać i że ze Mną wszystko będzie dobrze, naprawdę dobrze.

Nie martw się więcej. Nie poświęcaj czasu na to, żeby wciąż i wciąż rozważać wszystkie pytania i gubić się w labiryncie możliwych odpowiedzi, z których żadna nie jest dobra ani nawet wystarczająca. Spędź ten czas ze Mną, zanurz się w Mojej bliskości. Odpocznij we Mnie od wszystkich swoich pytań. Mimo trudności i ran poczuj się bezpiecznie. Otwórz serce na mojego Ducha. On da Ci wszystkie odpowiedzi w stosownym czasie, doprowadzi Cię do całej prawdy – wtedy, gdy będziesz w stanie ją przyjąć.

Marta

Jedna uwaga do wpisu “Nie szukaj już

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s