O co zapytasz?

Jezus przyszedł w granice Judei i Zajordania. A tłumy znowu ściągały do Niego i znów je nauczał, jak miał w zwyczaju. I przystąpili do Niego faryzeusze, a chcąc Go wystawić na próbę, pytali Go, czy wolno mężowi oddalić żonę.
Odpowiadając, zapytał ich: „Co wam przykazał Mojżesz?” Oni rzekli: „Mojżesz pozwolił napisać list rozwodowy i oddalić”. Wówczas Jezus rzekł do nich: „Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych napisał wam to przykazanie. Lecz na początku stworzenia Bóg stworzył ich jako mężczyznę i kobietę: dlatego opuści człowiek ojca swego i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. A tak już nie są dwojgiem, lecz jednym ciałem. Co więc Bóg złączył, tego niech człowiek nie rozdziela”. W domu uczniowie raz jeszcze pytali Go o to. Powiedział im: „Kto oddala swoją żonę, a bierze inną, popełnia względem niej cudzołóstwo. I jeśli żona opuści swego męża, a wyjdzie za innego, popełnia cudzołóstwo”.
(Mk 10, 1-12)

Jezus naucza tłumy, a faryzeusze korzystają z okazji i zadają Mu trudne pytanie, na które odpowiada bardzo wprost. A potem, w domu, w spokojnych warunkach, uczniowie pytają Go jeszcze raz.

Fajne to jest.
Że nasz Bóg jest Bogiem, który rozmawia i wyjaśnia. Jest blisko i dostępny.
Nie ustalił zestawu prawa, bo tak, i nie ukrył się w kosmosie – ale dał nam zasady, które mają działać dla naszego dobra. I kiedy tylko potrzebujemy o tym porozmawiać, jest dla nas i ma czas. Można Go dopytać – a On odpowie. Można nie wiedzieć – i wyjaśni.
Niekoniecznie minutę po zadaniu pytania. Czasem ta minuta wystarczy, ale kiedy indziej odpowiada na nasze pytania nie Słowem, tylko działaniem w naszym życiu. Pozwalając nam przeżyć i zrozumieć odpowiedź.

Uczniowie pytali o małżeństwo.
O co Ty chcesz Go dzisiaj zapytać?

Marta

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s