W Jego imię

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili.
Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: „Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.
(Mt 28, 16-20)

Niedziela Trójcy Świętej to bardzo piękna niedziela. Dlaczego? Otóż dziś w Ewangelii czytamy, jak Pan Jezus mówi o trzech Osobach Boskich, o Ojcu, o Synu i Duchu Świętym. I nie ma żadnej wątpliwości, czy aby na pewno tak to trzeba rozumieć, czy może jakoś inaczej.

Jezus objawia prawdę o Trójcy wszystkim swoim Apostołom. Każe im wszystkim przyjść na górę w Galilei; nie czyni dziś podziału, jak wtedy, gdy zabrał tylko trzech na górę Tabor, gdzie się dokonało Przemienienie. Dziś objawia tę prawdę każdemu, bo wie że każdy z nich musi doświadczyć tej prawdy w osobisty sposób. I daje im misję: misję głoszenia Dobrej Nowiny w Imię Trójcy Przenajświętszej.

Ty też masz tę misję. Zatem cokolwiek w życiu czynisz, staraj się wypełniać w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Niech to doświadczenie uczy Cię pełni zaufania do wydarzeń, które Cię spotykają.

Błogosławionej niedzieli.

Boanerges

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s