Gdzie jest dla Mnie izba?

W pierwszy dzień Przaśników, kiedy ofiarowywano Paschę, zapytali Jezusa Jego uczniowie: „Gdzie chcesz, żebyśmy przygotowali Ci spożywanie Paschy?” I posłał dwóch spośród swoich uczniów z tym poleceniem: „Idźcie do miasta, a spotka was człowiek niosący dzban wody.
Idźcie za nim i tam, gdzie wejdzie, powiedzcie gospodarzowi: Nauczyciel pyta: Gdzie jest dla Mnie izba, w której mógłbym spożyć Paschę z moimi uczniami? On wskaże wam na górze salę dużą, usłaną i gotową. Tam przygotujecie dla nas”. Uczniowie wybrali się i przyszli do miasta, a tam znaleźli wszystko, tak jak im powiedział, i przygotowali Paschę. A gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał im, mówiąc: „Bierzcie, to jest Ciało moje”. Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, i pili z niego wszyscy. I rzekł do nich: „To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana. Zaprawdę, powiadam wam: Odtąd nie będę już pił napoju z owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić będę go nowy w królestwie Bożym”. Po odśpiewaniu hymnu wyszli w stronę Góry Oliwnej.
(Mk 14, 12-16. 22-26)

Dziś na ulicach miast i wsi w całej Polsce rozlegną się dzwony, będzie słychać donośny śpiew „Twoja cześć, chwała”, dziewczynki w białych sukienkach będą sypać kolorowe kwiatki. Ministranci będą na zmianę wybijać rytm dzwonkami, w procesji będą niesione chorągwie i feretrony. Może ktoś powie: po co tyle zamieszania i hałasu, po co przystrojone ołtarze, dywany kwiatów.

To wszystko dla Gościa, który przychodzi, by dziś nawiedzić Twoją izbę.
Bo w izbie Twego serca pragnie dziś się Jezus zatrzymać, ale i dosłownie przy Twoim domu. Chce do Niego wejść i zasiąść za stołem razem z Tobą. I dla Ciebie połamie chleb i da wino do spożycia, które będą Jego Ciałem i Krwią.

Dziś złóż Jezusowi prawdziwe, szczere dziękczynienie.
Niech Cię dziś nie zabraknie na wielkim święcie wiary, w Kościele, na procesji, na refleksji na temat Eucharystii.
Boanerges

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s