Nagroda

 

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej bowiem nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie.

Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni to lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy. Przybierają oni wygląd ponury, aby pokazać ludziom, że poszczą. Zaprawdę, powiadam wam, już odebrali swoją nagrodę. Ty zaś, gdy pościsz, namaść sobie głowę i obmyj twarz, aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie”.
(Mt 6, 1-6. 16-18)

Każdy od najmłodszych lat otrzymuje nagrodę za dobrze spełniony obowiązek, dobry uczynek. Rodzice nagradzają swoje dziecko, nauczyciele nagradzają uczniów, pracodawca nagradza swojego pracownika. I Lewandowski zostaje nagrodzony za dobrze rozegrany mecz.
W takim razie czego chce ode mnie Jezus?
Przecież to naturalne, że jeżeli zrobiłem coś dobrego, to należy mi się przynajmniej pochwała.
Zanim przeczytasz dalej ten komentarz, zadaj sobie pytanie: czym jest „pobożny uczynek”?
PO-BOŻNY, czyli Twój gest, Twoje słowo, Twój dar dany drugiemu – uczyniony z myślą o Panu Bogu.
Jeżeli dajesz jałmużnę i wszyscy Twoi znajomi o tym wiedzą… otrzymałeś już nagrodę. A co z nagrodą od Miłosiernego Ojca? Jeżeli modlisz się, aby Twoi znajomi Cię pochwalili… otrzymałeś już nagrodę. A co z nagrodą od Twojego Mistrza? Jeżeli pościsz i wszyscy o tym mówią, i podziwiają Ciebie za to… otrzymałeś już nagrodę. A co z nagrodą od Twojego Zbawiciela?
Jeśli swoje uczynki będziesz wykonywać z myślą o Bogu, otrzymasz nagrodę od Niego w najmniej oczekiwanej chwili.
Pozwól, aby Bóg Ciebie nagrodził!
Ks. Marek

2 uwagi do wpisu “Nagroda

  1. Witam! Z całego serca podziwiam dobre postępowanie oraz kłaniam się z szacunkiem dla tak głębokiej wiary. Serdecznie proszę o słowa wsparcia w mojej wędrówce ku wierze dla zagubionej owcy, która pragnie zbliżyć się do Boga i zostawiam swój adres na bloga, na którego zapraszam. Bardzo potrzebuję pomocy i mam nadzieję na dobre słowo. https://bitterpath.wordpress.com/

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s