To wystarczy

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Modląc się, nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!
Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, zanim jeszcze Go poprosicie. Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci Twoje imię! Niech przyjdzie Twoje królestwo; niech Twoja wola się spełnia na ziemi, tak jak w niebie. Naszego chleba powszedniego daj nam dzisiaj; i przebacz nam nasze winy, tak jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili; i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego. Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski. Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, Ojciec wasz nie przebaczy wam także waszych przewinień”.
(Mt 6, 7-15)

Tak trudno nam czasem uwierzyć, że „Ojcze nasz” wystarczy.

Przecież trzeba Ojcu powiedzieć o tym i o tamtym. Opowiedzieć Mu ze szczegółami, co ma dla mnie zrobić. Gdzie pomóc. Co dać. Co zabrać.
Jakby nie wiedział.

A On wie, najlepiej wie.
Wie, zanim poprosisz.

Więc nie frustruj się tym, że prosisz i nie dostajesz. Nie zastanawiaj się, czy Cię słyszy, czy nie, a może po prostu Cię ignoruje. Nie myśl, że Cię nie kocha, gdy błagasz Go o zmianę, a tu ciągle to samo, dzień w dzień. Nie podejrzewaj Go, że robi Ci na złość, gdy czegoś Ci brak, jakaś tęsknota pożera Twoje serce – a On nie chce jej wypełnić.

Bo chce.
On najlepiej na świecie wie, czego w tym momencie potrzebujesz.
Co lepsze – to właśnie Ci daje. Codziennie. Tu i teraz.
I mówi do Ciebie.
Tylko tak trudno to czasem zauważyć, gdy się jest gadatliwym na modlitwie, gdy się Mu nie daje czasu ani przestrzeni, żeby mógł powiedzieć, co myśli, co chce, co dla mnie ma i dlaczego to ma.

Nie bądź podobny do gadatliwych pogan.
Zamiast litanii próśb powiedz Mu dziś: Ojcze nasz.
Z głębokim przekonaniem, że skoro Jezus tak powiedział, to naprawdę WYSTARCZY.

Marta

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s