Przepis na niebo

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie każdy, kto mówi Mi: „Panie, Panie!”, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: „Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?” Wtedy oświadczę im: „Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości”. Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Spadł deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki”. Gdy Jezus dokończył tych mów, tłumy zdumiewały się Jego nauką. Uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie tak jak ich uczeni w Piśmie.
(Mt 7, 21-29)

I znowu mamy przepis na niebo. A w nim – trzy kryteria do spełnienia, albo właściwie cztery.

Po pierwsze: uznawać Jezusa za swojego Pana. Czyli kogoś, do kogo należę i kto mną rządzi, kto jest ode mnie większy i ważniejszy.

Po drugie – uznawać nie tylko słowami, ale czynami, które potwierdzą to, że On jest moim Panem.

Po trzecie – nie podważać tych dobrych czynów w Jego imię złymi – czyli moją nieprawością, która może sprawić (i to jest straszna perspektywa), że Jezus mi powie: nie znam cię!

No i po czwarte: być roztropnym. Taką roztropnością, która każe nie tylko wysłuchać, zgodzić się i pokiwać głową, ale wziąć to, co Jezus mówi, do siebie. I świadomie podjąć decyzję: wchodzę w to czy nie?

Stawka jest najwyższa: niebo.
Wchodzisz?

Marta

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s