On ma dla nas czas

Gdy Jezus mówił do uczniów, oto przyszedł do Niego pewien zwierzchnik synagogi i oddając Mu pokłon, prosił: «Panie, moja córka dopiero co skonała, lecz przyjdź i połóż na nią rękę, a żyć będzie». Jezus wstał i wraz z uczniami poszedł za nim.
Wtem jakaś kobieta, która dwanaście lat cierpiała na krwotok, podeszła z tyłu i dotknęła się frędzli Jego płaszcza. Mówiła bowiem sobie: «Żebym choć dotknęła Jego płaszcza, a będę zdrowa».
Jezus obrócił się i widząc ją, rzekł: «Ufaj, córko! Twoja wiara cię ocaliła». I od tej chwili kobieta była zdrowa.
Gdy Jezus przyszedł do domu zwierzchnika i zobaczył fletnistów oraz tłum zgiełkliwy, rzekł: «Odsuńcie się, bo dziewczynka nie umarła, tylko śpi». A oni wyśmiewali Go. Skoro jednak usunięto tłum, wszedł i ujął ją za rękę, a dziewczynka wstała. Wieść o tym rozeszła się po całej tamtejszej okolicy.
Mt 9, 18-26

Wzrusza mnie ta Ewangelia. Wzrusza dlatego, że pokazuje mi bardzo wyraźnie, że Bóg zawsze ma czas dla człowieka.
Jedna perykopa, dwa uzdrowienia. Jedno jakby przy okazji drugiego. Ale i dla córki Jaira i dla kobiety cierpiącej na krwotok Jezus ma sto procent swojej uwagi. I sto procent swojej mocy.
Jezus nie każe chorej kobiecie przyjść w innym terminie. Na przykład wtedy, gdy nie będzie się spieszył do Jaira. Nie mówi jej, że może innym razem. Nie ignoruje, nie zbywa. Jest cały dla niej w prostym geście, który ostatecznie zmienia jej życie. Tak jak później życie małej dziewczynki, jej ojca i całej rodziny. Tyle osób uzdrowionych i szczęśliwych w czasie jednej drogi…
Jak dobrze wiedzieć, że u Boga nasze sprawy nie czekają na Jego wolną chwilę.
Że On zawsze ma dla nas czas.
Małgorzata

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s