Wytchnienie

Jezus przemówił tymi słowami:
„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście. Ja dam wam wytchnienie.

Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, że jestem łagodny i pokorny sercem. Znajdziecie ukojenie dla waszych dusz. Bo moje jarzmo jest łatwe do niesienia, a mój ciężar lekki”
Mt 11, 28-30

Dziś fragment w tłumaczeniu paulistów, bo często znamy go tak dobrze, że gładko się przemyka przez  uszy i nic nam nie zostaje. A nowe tłumaczenie pozwala odkryć go na nowo.No to weźmy takie cztery słowa: wytchnienie, ukojenie, łatwe, lekkie.
Dobrze brzmi, prawda?
I tego właśnie Jezus dla Ciebie chce.
I teraz: nie chodzi o to, że Bóg w cudowny sposób chce Twoje życie pozbawić wszystkich trudności – bo nie chce. Trudności i obciążenia są potrzebne: rozwijasz się w nich, stajesz się lepszy, odkrywasz, nad czym trzeba u siebie pracować. Często trudne relacje przynoszą niewiarygodne owoce, a życiowe przeszkody i porażki dają o wiele więcej niż same sukcesy.
Uwaga – to też nie znaczy, że Bóg nie chce dla Ciebie sukcesów i gładkich dróg, tylko samych trudności. On po prostu dzisiaj chce, żeby z tym wszystkim, co dla trudne, do Niego przyjść. Więcej! Obiecuje Ci dziś, że trudy i obciążenia wciąż będą – ale łatwe i lekkie.
Łatwy trud. Lekki ciężar. Dla Niego to możliwe.
Więc jeśli jesteś tak bardzo już zmęczony i potrzebujesz wytchnienia; jeśli jesteś zmartwiony i rozżalony i potrzebujesz ukojenia; jeśli jest ci trudno i ciężko – to On to może dzisiaj zmienić.
I jeśli teraz myślisz: przychodziłem już tyle razy i co? Dalej jestem zmęczony, rozżalony, jest mi źle – to z taką łagodnością i taką pokorą, na jaką teraz, dzisiaj cię stać, przyjdź do Niego jeszcze raz.
No przyjdź.
Marta

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s