Lekcja modlitwy

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia. Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy.

Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie, o ile nie trwa w winnym krzewie, tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony, jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją i wrzuca do ognia i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami.
(J 15, 1-8)

Krzew. Latorośl. Wzrost. Owoce. I „poproście o cokolwiek chcecie”.
Jaka to genialna lekcja modlitwy.
Po pierwsze.
Modlitwa to nie są tylko słowa. Modlitwa to cierpliwe trwanie przy Nim i z Nim, także w milczeniu.
Po drugie.
Modlitwa to nie przymus, obowiązek, nawyk. Modlitwa to żywa relacja, przeżywana w pełnej wolności. A jaka relacja – taka motywacja, nauczono mnie kiedyś na rekolekcjach.
Po trzecie.
Modlitwa to nie to, co wypada Bogu powiedzieć, co pasuje, co jest wystarczająco godne i pobożne. Modlitwa to moja prawda o mnie, o tym czym żyję. A On ma  wielki szacunek wobec moich, nie zawsze Bożych, spraw.
Dlatego poproś o cokolwiek chcesz. Dzisiaj. Teraz. Świadomy piękna relacji w której żyjesz z Bogiem, w wolności serca, z pewnością, że dla Niego liczy się wszystko, co jest dla ciebie ważne.
A to ci się spełni.
Małgorzata

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s