Nie przeszkadzaj

Gdy Jezus przemawiał do tłumów, oto Jego Matka i bracia stanęli na dworze i chcieli z Nim rozmawiać. Ktoś rzekł do Niego: „Oto Twoja Matka i Twoi bracia stoją na dworze i chcą pomówić z Tobą”. Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: „Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?” I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: „Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten jest Mi bratem, siostrą i matką”.
(Mt 12, 46-50)

Brat, siostra, matka. Najbliżsi. Ci, którzy dobrze znają. Są na bieżąco we wszystkich sprawach. Tak przynajmniej powinno być.
Ale nie zawsze jest.
W tej scenie przecież Jezus naucza. Czemu Matka i bracia nie mogą poczekać, aż skończy? Czy nie wiedzą, jakie to dla Niego ważne?
Ile razy jesteśmy dla Jezusa takimi niezorientowanymi bliskimi? Takimi, którzy przychodzą w trakcie jakiegoś ważnego zadania i koniecznie chcą z Nim teraz pomówić? Którzy widzą świat w swojej perspektywie i którym się wydaje, że wiedzą, co i kiedy, lepiej niż On?
Przecież często tak bywa w naszym życiu: że Jezus nas naucza, działa, ale zanim skończy, zanim zobaczymy efekty, koniecznie chcemy wtrącić swoje trzy grosze.
Dlatego Jezus tak bardzo docenia uczniów, do których mówi.
Bo słuchanie Go – to pełnienie woli Ojca.
Marta

Jedna uwaga do wpisu “Nie przeszkadzaj

  1. Każdy z nas dla Jezusa to siostra , brat a nawet matka. Jesteśmy wszczepieni w Chrystusową rodzinę, to genialne!! W takiej rodzinie warto żyć

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s