Jesteś pszenicą?

Jezus opowiedział tłumom tę przypowieść:
«Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli. Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł.

A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: „Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast?” Odpowiedział im: „Nieprzyjazny człowiek to sprawił”. Rzekli mu słudzy: „Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go?”
A on im odrzekł: „Nie, byście zbierając chwast, nie wyrwali razem z nim i pszenicy. Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza”».
(Mt 13, 24-30)

Piękny obraz, ale zarazem jaki przerażający.
Stajesz dziś przed wyborem: być zbożem zasianym i pielęgnowanym przez Jezusa albo chwastem, o który dba „nieprzyjaciel”. Jedno od drugiego odróżniają dwie rzeczy: wydany owoc i ten, który je zasiał.

Pomyśl – jesteś pszenicą czy chwastem?
Czym chcesz być?
Nie zastanawiaj się zbyt długo; niepewność i lęk należy do narzędzi Szatana, a pokój i radość do darów Boga.

Masz prawo po ludzku bać się tego, co będzie w czasie „żniw”. Ale jeżeli żyjesz, a przynajmniej się starasz żyć tak, aby pszenica wydała stukrotny plon, zostaniesz wzięty do spichlerza. Bo kiedy słuchasz Boga i podążasz za Nim – jesteś pszenicą.
I jeśli widzisz, że nią jesteś – uciesz się dziś z tego powodu. Bo mało jest radości w naszym świecie z powodu bycia plonem bożym.
ks. Marek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s