Przekraczaj siebie

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Zaprawdę, powiadam wam: Bogatemu trudno będzie wejść do królestwa niebieskiego. Jeszcze raz wam powiadam: Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego».
Gdy uczniowie to usłyszeli, bardzo się przerazili i pytali: «Któż więc może być zbawiony?» Jezus spojrzał na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, lecz u Boga wszystko jest możliwe». Wtedy Piotr rzekł do Niego: «Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą, cóż więc otrzymamy?» Jezus zaś rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na swym tronie chwały, wy, którzy poszliście za Mną, zasiądziecie również na dwunastu tronach, aby sądzić dwanaście szczepów Izraela. I każdy, kto dla mego imienia opuści dom, braci, siostry, ojca, matkę, dzieci lub pole, stokroć tyle otrzyma i życie wieczne posiądzie na własność. Wielu zaś pierwszych będzie ostatnimi, a ostatnich pierwszymi».
(Mt 19, 23-30)

„Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą, cóż więc otrzymamy?”
Interesujące pytanie zadaje Piotr Jezusowi. Jak to jest możliwe, że ci, którzy pozostawili wszystko, jeszcze nie otrzymali od Boga nagrody?
To dobre pytanie, bo pokzuje, że pójście za Jezusem jest wędrówką w nieznane.
Gdy wychodzę z domu, obieram pewien cel, do którego zmierzam. Znam miejsce, które jest moją metą, wiem, dokąd idę. Ale decydując się na drogę życia związaną z Bogiem nigdy nie wiem, gdzie mnie to zaprowadzi. Za to jest jeden pewnik w tej podróży – nagroda. Jezus nagradza tych, którzy są Jemu wierni i którzy, pomimo braku pewności, mają odwagę, by ruszyć w nieznane.
Gdy decyduję się na tak radykalny krok, zawsze rodzą się we mnie skrajne uczucia.
Z jednej strony boję się tego co nieznane. Z drugiej – mam ogromną radość z tego, że chcę coś zrobić dla Niego, coś ponad moje normalne życie.
Masz w sobie odwagę, by dać  Mu się prowadzić w nieznane, czy wolisz mieć wszystko pod konrolą?

Jezus kocha Ciebie takiego, jakim jesteś.
Dziś natomiast zachęca Cię do przekroczenia swoich ograniczeń: dla chwały bożej.

Ks. Marek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s