O Bożej łasce

Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. Anioł wszedł do Niej i rzekł: „Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami”.

Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca”. Na to Maryja rzekła do anioła: „Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?” Anioł Jej odpowiedział: „Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”. Na to rzekła Maryja: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa”. Wtedy odszedł od Niej anioł.
(Łk 1, 26-38)

„Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga”.
W codziennych zajęciach spotyka Maryję wielkie wydarzenie. Przychodzi Anioł, by Jej ogłosić, że będzie Matką Boga. Maryja jest zmieszana, ale się zgadza: czuje, że dostąpiła łaski Boga.

I tak jest: jeżeli On Cię obdarza łaską, to możesz nie wiedzieć, co się stanie w Twoim życiu, ale Jego dar jest zawsze skierowany do Ciebie i odpowiedni.

Czasami w mojej codzienności Bóg zaskakuje mnie swoimi darami.
Nieraz nie zauważam ich od razu i dopiero po jakimś czasami zaczynam rozumieć, czego Bóg ode mnie chciał. A najpiękniejszy moment to ten, w którym od razu rozumiem taki dar. Zawsze  wtedy to, co mnie spotyka, dotyka mnie głęboko. Bo łaska uzdalnia, jest błogosławieństwem.
Boże, obdarz mnie swoimi łaskami!
ks. Marek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s