Oczyść swoje wnętrze

Jezus przemówił tymi słowami:
«Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze obłudnicy, bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku, lecz zaniedbaliście to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie zaniedbywać. Ślepi przewodnicy, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda!
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze obłudnicy, bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są zdzierstwa i niepowściągliwości. Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta».
(Mt 23, 23-26)

Gdy czytam dzisiejszą Ewangelię, mam wrażenie, jakby Jezus kierował te słowa do mnie. Mówi: „Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy!”.
Gdy biorę do ręki kubek, który jest brudny, nie napiję się z niego, choćby strasznie chciało mi się pić. Najpierw dokładnie go umyje, bo jeżeli zostanie w wewnętrznej części kubka choć najmniejszy brud, to nie dam rady się napić.
Tak samo jest ze mną.
Inni mogą zaczerpnąć ode mnie, jeżeli moje wnętrze jest „czyste”. Kiedy moje intencje są złe, kiedy myślę tylko o sobie – jestem jak taki brudny kubek. Nikt nie będzie w stanie napić się ode mnie czegoś dobrego.
„Umyj” to, co jest w Tobie brudne. Bo gdy jesteś czysty, więcej osób napije się od Ciebie, z Twojego wnętrza. Walcz o czystość swoich intencji, pragnień.

Któe swoje pragnienie „umyjesz” dzisiaj?

ks. Marek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s