Chcesz do Niego przyjść?

Po opuszczeniu synagogi Jezus przyszedł do domu Szymona. A wysoka gorączka trawiła teściową Szymona. I prosili Go za nią.

On, stanąwszy nad nią, rozkazał gorączce, i opuściła ją. Zaraz też wstała uzdrowiona i usługiwała im. O zachodzie słońca wszyscy, którzy mieli cierpiących na rozmaite choroby, przynosili ich do Niego. On zaś na każdego z nich kładł ręce i uzdrawiał ich. Także złe duchy wychodziły z wielu, wołając: «Ty jesteś Syn Boży!» Lecz On je gromił i nie pozwalał im mówić, ponieważ wiedziały, że On jest Mesjaszem. Z nastaniem dnia wyszedł i udał się na miejsce pustynne. A tłumy szukały Go i przyszły aż do Niego; chciały Go zatrzymać, żeby nie odchodził od nich. Lecz On rzekł do nich: «Także innym miastom muszę głosić Dobrą Nowinę o królestwie Bożym, bo po to zostałem posłany». I głosił słowo w synagogach Judei.
(Łk 4, 38-44)

Kontynuacja perykopy z dnia wcześniejszego. Jezus uzdrawia i wypędza złe duchy. Sprawia, że trawiąca gorączką teściowej Szymona, opuszcza ją. A gdy przychodzi zachód słońca przychodzi wielu innych. Co to dla nas znaczy?
Gdy przychodzi wieczór, zapada zmrok, siadam na fotelu i cieszę się z końca kolejnego ciężkiego dnia, a Jezus czeka. Gdy zachodzi słońce to oznacza, że kolejny dzień, który jest darem od Boga dobiega końca i przychodzi czas odpoczynku, czas zregenerowania sił.  Tak jest i u mnie, ale w tym czasie także Jezus puka do mego serca, bo chce, żebym przyszedł do Niego i przyniósł tych wszystkich, których spotkałem dzisiejszego dnia. To jest dopiero radość, gdy stając przed Bogiem, który jest dawcą wszelkich łask, przynieść tego, który o tą modlitwę prosił, ale i tego, który po prostu był obecny przy mnie.
Jezus czeka każdego wieczoru. A Ty chcesz do Niego przyjść?
ks. Marek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s