Wybrani

Pewnego razu Jezus wyszedł na górę, aby się modlić, i całą noc trwał na modlitwie do Boga.

Z nastaniem dnia przywołał swoich uczniów i wybrał spośród nich dwunastu, których też nazwał apostołami: Szymona, któremu nadał imię Piotr, i brata jego, Andrzeja, Jakuba, Jana, Filipa, Bartłomieja, Mateusza, Tomasza, Jakuba, syna Alfeusza, Szymona z przydomkiem Gorliwy, Judę, syna Jakuba, i Judasza Iskariotę, który stał się zdrajcą. Zszedł z nimi na dół i zatrzymał się na równinie; był tam liczny tłum Jego uczniów i wielkie mnóstwo ludu z całej Judei i z Jeruzalem oraz z nadmorskich okolic Tyru i Sydonu; przyszli oni, aby Go słuchać i znaleźć uzdrowienie ze swych chorób. Także i ci, których dręczyły duchy nieczyste, doznawali uzdrowienia. A cały tłum starał się Go dotknąć, ponieważ moc wychodziła od Niego i uzdrawiała wszystkich. (Łk 6, 12-19)

Jezus idzie na górę, aby się modlić. Doświadczenie bliskości z Bogiem sprawia, że człowiek chce być jeszcze bliżej, „wyżej” przy Nim. Jezus rozmawia ze swoim Ojcem, a później wybiera dwunastu, których naucza i z którymi wędruję przez Palestynę i okolice.
Gdy nie wiem, do czego Pan Bóg mnie powołuje, wtedy nie ma prostszego rozwiązania niż to z dzisiejszej Ewangelii.

Spotykanie się z Bogiem na modlitwie zawsze musi skończyć się wybraniem i posłaniem do działania w Jego Imię. Bo wsłuchując się w to, co Bóg mi mówi, w czasie mojej osobistej z Nim rozmowy, poznaję Jego wolę, zaczynam jasno widzieć, do czego On mnie wybiera.

Codziennie staję do modlitwy i codziennie wiem, że Bóg mnie wybiera. Wiąże się to z konkretną deklaracją. Mówię Mu codziennie, że zgadzam się na Jego prowadzenie w moim życiu, a On nigdy mnie jeszcze nie zawiódł.
ks. Marek

Jedna uwaga do wpisu “Wybrani

  1. Czy naprawdę możliwa jest taka jasność co do swojego powołania? Co robię źle, że wciąż nie tylko nie mam pewności, ale wręcz po prostu nie wiem, jaka droga życiowa jest dla mnie właściwa?

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s