Bądź błogosławiony!

Jezus podniósł oczy na swoich uczniów i mówił: „Błogosławieni jesteście, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże.

Błogosławieni, którzy teraz głodujecie, albowiem będziecie nasyceni. Błogosławieni, którzy teraz płaczecie, albowiem śmiać się będziecie. Błogosławieni jesteście, gdy ludzie was znienawidzą i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was i z powodu Syna Człowieczego odrzucą z pogardą wasze imię jako niecne: cieszcie się i radujcie w owym dniu, bo wielka jest wasza nagroda w niebie. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili prorokom. Natomiast biada wam, bogaczom, bo odebraliście już pociechę waszą. Biada wam, którzy teraz jesteście syci, albowiem głód cierpieć będziecie. Biada wam, którzy się teraz śmiejecie, albowiem smucić się i płakać będziecie. Biada wam, gdy wszyscy ludzie chwalić was będą. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili fałszywym prorokom”.
(Łk 6, 20-26)

Dziś Jezus stawia bardzo proste pytanie. Czy jesteś szczęśliwy?
Bo On chce, żebyś był szczęśliwy, czyli błogosławiony.
Ale jak to jest, że ubóstwo, głód, płacz, zniewaga i odrzucenie mają być drogą do szczęścia? Czemu bogactwo, ludzkie pochwały nią nie są?

Bardzo prosto.
Dobra materialne i ludzkie uznanie przywiązują mnie do tego świata, a Jezus chce, abym był najbardziej i przede wszystkim związany z Nim. Bo to On jest źródłem szczęścia – o wiele bardziej, niż wszystko inne.

Żyję w konkretnej rzeczywistości. Bóg mnie postawił pośród  ludzi, których spotykam na swojej drodze – tych, którzy mnie chwalą i odrzucają; wśród dóbr materialnych, które mam lub nie.  Dlatego Jezus stawia dziś konkretne pytanie.

Czy niezależnie od warunków, w jakich żyję, mój wzrok, moje czyny, moja mowa i myśli skierowane są ku Bogu? Czy nie zatrzymuję się na tym, co mnie smuci, czego mi brakuje, czy nie pochłania mnie to, co mam, szukanie uznania i przyjemności?
Czy wybieram bycie szczęśliwym, błogosławionym tylko z Jego powodu?

Bądź błogosławiony, bo tego bardzo pragnie dla Ciebie Bóg!
ks. Marek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s