Czas dla Boga

Rodzice Jezusa chodzili co roku do Jerozolimy na Święto Paschy. Gdy miał On lat dwanaście, udali się tam zwyczajem świątecznym.

Kiedy wracali po skończonych uroczystościach, został Jezus w Jerozolimie, a tego nie zauważyli Jego Rodzice. Przypuszczając, że jest w towarzystwie pątników, uszli dzień drogi i szukali Go wśród krewnych i znajomych. Gdy Go nie znaleźli, wrócili do Jerozolimy szukając Go. Dopiero po trzech dniach odnaleźli Go w świątyni, gdzie siedział między nauczycielami, przysłuchiwał się im i zadawał pytania. Wszyscy zaś, którzy Go słuchali, byli zdumieni bystrością Jego umysłu i odpowiedziami. Na ten widok zdziwili się bardzo, a Jego Matka rzekła do Niego: „Synu, czemuś nam to uczynił? Oto ojciec Twój i ja z bólem serca szukaliśmy Ciebie”-. Lecz On im odpowiedział: „Czemuście Mnie szukali? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca?” Oni jednak nie zrozumieli tego, co im powiedział. Potem poszedł z nimi i wrócił do Nazaretu; i był im poddany. A Matka Jego chowała wiernie wszystkie te wspomnienia w swym sercu. Jezus zaś czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi.
(Łk 2, 41-52)

„Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca?”
Wyobraźcie sobie identyczną sytuację, ale w dzisiejszej rzeczywistości. Gubi się dziecko. Od razu wezwane zostałyby wszystkie służby. Poszukiwania przez rodziców, bliskich i znajomych. Odnalazłoby się w przeciągu jednego dnia.
Rodzice Jezusa szukali Go przez 3 dni. Co musi czuć matka w takiej sytuacji? A Jezus jakby nic się nie stało, ze zdziwieniem mówi do rodziców: Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca?
Sytuacja bardzo trudna i zaskakująca. Jezus wie doskonale kim jest Jego Ojciec. Wie, że w tym co do Niego należy czuje się bezpiecznie. Zauważcie jak często my będąc w naszych kościołach parafialnych nie potrafimy spędzić godziny, bo coś nas odrywa, coś nie pozwala skupić się na Bogu. Jezus spędził w świątyni Jerozolimskiej 3 dni zanim znaleźli Go rodzice. A ile Ty jesteś w stanie poświęcić czasu dla Boga?
ks. Marek

Jedna uwaga do wpisu “Czas dla Boga

  1. Ciekawe, nigdy nie skojarzyłam tego fragmentu z poczuciem bezpieczeństwa…. a doświadczyłam tego na własnej skórze, kiedy w obcym mieście nie miałam się gdzie podziać (nie znalazłam jeszcze mieszkania i parę razy musiałam się wymeldowywać z jednego miejsca rano, a do drugiego mogłam wejść dopiero za parę godzin). Spędzałam wtedy dużo czasu w kościołach, szczególnie w jednym z wieczystą adoracją…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s