Do kogo jesteś podobny?

Jezus powiedział do tłumów: „Z kim mam porównać ludzi tego pokolenia? Do kogo są podobni?

Podobni są do dzieci przesiadujących na rynku, które głośno przymawiają jedne drugim: „Przygrywaliśmy wam, a nie tańczyliście; biadaliśmy, a wy nie płakaliście”. Przyszedł bowiem Jan Chrzciciel: nie jadł chleba i nie pił wina; a wy mówicie: „Zły duch go opętał”. Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije; a wy mówicie: „Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników”. A jednak wszystkie dzieci mądrości przyznały jej słuszność”.
(Łk 7, 31-35)

Bardzo lubię ten fragment Ewangelii. Jezus dziś staje przede mną i zadaje mi pytanie: Z kim mam Ciebie porównać? Do kogo jesteś podobny?
Jest to dla mnie najpiękniejszy moment, w którym mogę skonfrontować swoje wyobrażenia o sobie z rzeczywistością. Oczywiście jest to bardzo trudne, bo nieraz jest tak, że ciężko jest mi przyznać się do pewnych rzeczy. Często nie potrafię powiedzieć prawdy o sobie, bo boję się, że mnie to zaboli. Dziś jednak w czasie tego fragmentu nie mogę przejść obojętnie przed prawdą o tym, z kim chciałbym, aby mnie Bóg porównał, a jaki jestem naprawdę.
Nie bój się powiedzieć dla Boga z kim chciałbyś być porównany, ale od razu skonfrontuj to z rzeczywistością. Stań w prawdzie o sobie i nie bój się tego!
ks. Marek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s