Posłani do głoszenia i uzdrawiania

Jezus zwołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami oraz władzę leczenia chorób.

I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych. Mówił do nich: „Nie bierzcie nic na drogę: ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też po dwie suknie. Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, pozostańcie tam i stamtąd będziecie wychodzić. Jeśliby was gdzieś nie przyjęli, wychodząc z tego miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim!” Wyszli więc i chodzili po wsiach, głosząc Ewangelię i uzdrawiając wszędzie.
(Łk 9, 1-6)

Jezus wysłał Dwunastu, żeby głosili Królestwo i uzdrawiali chorych. I można powiedzieć, że te słowa były skierowane tylko do do wąskiej grupy ludzi – do apostołów.

Ale gdy czytam ten fragment Ewangelii, zastanawiam się zawsze, czy Jezus przypadkiem i… mnie nie dał mocy i władzy nad złymi duchami, a także władzy uzdrawiania. Bo przecież  zostałem wysłany przez Boga do głoszenia królestwa Bożego – a tutaj uzdrawianie jest w pewnym sensie „w pakiecie”.

Często myślę o tym, że i mnie Bóg zleca nie tylko głoszenie, ale i uzdrawianie. I tylko moje ograniczenia i myślenie o sobie sprawiają, że nie potrafię w pełni przyjąć woli Pan Boga. Bo to  trudne zadanie: wiele osób bulwersuje się, gdy ktoś nagle staje i w imię Jezusa chce przywracać im zdrowie.
A co Ty zrobisz, kiedy Bóg pośle Ciebie do głoszenia i uzdrawiania?
ks. Marek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s