Też możemy!

Gdy Jezus mówił, jakaś kobieta z tłumu głośno zawołała do Niego: „Błogosławione łono, które Cię nosiło, i piersi, które ssałeś”.
Lecz On rzekł: „Tak, błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i go przestrzegają”.
Łk 11, 27-28

Jezus głosi Dobrą Nowinę, opowiada o Królestwie Bożym. Musi mówić w porywający sposób, skoro słuchają go całe tłumy ludzi. A tu nagle, w samym środku tego rewelacyjnego kazania, jakaś kobieta w zachwycie zaczyna głośno wołać do Niego jaka to Maryja jest szczęśliwa, że może być Jego Matką. I to jeszcze – jako kobieta – wyraża się tak dosłownie o dziele Wcielenia: opowiada o noszeniu Chrystusa pod sercem podczas ciąży, o karmieniu Go mlekiem jako niemowlęcia.
Czujemy sytuację?
Przecież jej zachowanie jest troszku nie na miejscu, prawda?. Aż sobie wyobrażam jak zasłuchani w Niego ludzie wyrwani ze skupienia jej krzykiem patrzą na nią z wyrzutem, że się drze i przeszkadza, i ośmiela się takimi bezpośrednimi tekstami zwracać do Niego.
Ale co na to Pan Jezus?
On, jak to On, każdą sytuację, która po ludzku jest niczym innym jak wtopą, przemienia w Dobro. Tak też czyni tutaj: we właściwy sobie przecudny sposób z ogromnym szacunkiem do kobiety potwierdza jej pochwałę Maryi prościutkim „Tak”, ale zaraz potem dodaje coś co totalnie zmienia zarówno jej spojrzenie na sprawę jak i podejście całego tłumu.
Bo to właśnie oni wszyscy są tymi, „którzy słuchają słowa Bożego”. Tymi, którzy mogą być tak samo błogosławieni jak Maryja, która przecież przez właśnie przez słuchanie przyjęła Chrystusa do siebie jako Matka Wcielonego Słowa Bożego. Tymi, którzy mogą być błogosławieni tak jak Ona, jeśli tylko (aż!) poza słuchaniem będziemy Jego nauki przestrzegać, w-cielać w nasze życie.
A więc i my, którzy na co dzień jesteśmy zasłuchanym w Niego tłumem mamy szansę stać się błogosławionymi (czyl)i szczęśliwymi. Tak samo jak Ona, która przyjąwszy Słowo pozwoliła Mu stać się Ciałem. Tak, my też tak możemy. Naprawdę!
Natalia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s