Współpraca

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych.
Każdemu, kto powie jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie odpuszczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie odpuszczone. Kiedy was ciągać będą po synagogach, urzędach i władzach, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty pouczy was w tej właśnie godzinie, co należy powiedzieć».
(Łk 12, 8-12)

Kto się do Mnie przyzna, do tego przyznam się i Ja – mówi uczniom Jezus.
Ale gdy spojrzymy w ciąg dalszy Ewangelii – to jest transakcja wiązana.
Bardzo, bardzo na naszą korzyść.

Bo gdy jesteśmy Jego, gdy potrafimy się do Niego przyznać, gdy wystawiamy się na atak właśnie dlatego, że jesteśmy Jego – Duch Święty się nami opiekuje i pozwala skorzystać ze swojej boskiej mądrości, by się obronić.

Co lepsze, zazwyczaj taka „obrona” przygotowana nie swoimi, ludzkimi siłami, ale mocą Ducha, ma Jego moc… przekonywania. Jest żywym świadectwem, które przemienia serca atakujących – nawet, jeśli od razu tego nie widać.I ten dzisiejszy fragment to jest dla mnie taki przepis na ścisłą współpracę z Bogiem. O, taki przepis:

Uwierz Mu i zostań Jego uczniem.
Przyznawaj się do Niego w swojej codzienności: przed bliskimi, w pracy, na ulicy, w szkole swoich dzieci, na imprezie – tam, gdzie jesteś.
Nastaw się na to, że przyznając się do Niego, będziesz… obrywać. Że ludzie będą atakować tylko dlatego, że jesteś chrześcijaninem.
I nastaw się na to, że On Cię nigdy nie zostawi w krytycznej sytuacji: Duch Święty zawsze się o Ciebie zatroszczy i wyciągnie z tego kryzysu i ataku maksymalnie dużo dobra – jeśli tylko pozwolisz Mu działać, mówić przez siebie, zamiast starać się obronić na własną rękę.

Skutkiem tego wszystkiego będzie mocna, prawdziwa i głęboka przyjaźń między Tobą a Jezusem. Taka, w której Ty dla Niego robisz wszystko, a On robi wszystko dla Ciebie.

Sprawdzone, działa.

Marta

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s