Drzewo królestwa Bożego

Jezus mówił: „Do czego podobne jest królestwo Boże i z czym mam je porównać?

Podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał w swoim ogrodzie. Wyrosło i stało się wielkim drzewem, tak że ptaki podniebne zagnieździły się na jego gałęziach”. I mówił dalej: „Z czym mam porównać królestwo Boże? Podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż wszystko się zakwasiło”.
(Łk 13, 18-21)

Bardzo piękne są porównania jakie daje nam Jezus. Wzięte z naszej codzienności. Wskazuje po raz kolejny, że królestwo Boże nie jest gdzieś daleko, „w chmurach”, ale znajduje się w naszej codzienności, w tym co jest proste i dla każdego z nas najważniejsze.
Ziarno gorczycy, można powiedzieć, że tak bardzo tajemnicze, bo przecież słyszymy o nim bardzo często, ale ile osób je widziało. Po raz kolejny zatrzymuje mnie osobiście Jezus właśnie na nim. Mogę być tym, który to ziarno rozsiewa wśród innych, ale mogę też być samym ziarnem. Tak bardzo mocno dziś mnie uderzyła ta druga rzeczywistość.
Małe ziarno, z którego wyrasta wielkie silne drzewo. Czy mogę o sobie tak powiedzieć? Bóg zasiał mnie jako małego człowieka, który stopniowo rósł. Nie chodzi o ten wzrost fizyczny, ale o ten wzrost duchowy. Jeśli królestwo Boże jest pośród nas, to jest też i we mnie. Ale, czy na pewno? Co takiego zrobiłem, żeby z tego ziarnka mojej wiary, wyrosło potężne drzewo?
Myślę, że to bardzo dobre pytanie na dziś, szczególnie dla mnie. Ile jeszcze potrzebuje, albo czego potrzebuje, żeby wyrosło wielkie drzewo królestwa Bożego we mnie?
ks. Marek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s