Od razu

Gdy Jezus przyszedł do domu pewnego przywódcy faryzeuszów, aby w szabat spożyć posiłek, oni Go śledzili. Potem opowiedział zaproszonym przypowieść, gdy zauważył, jak sobie pierwsze miejsca wybierali. Tak mówił do nich:
«Jeśli cię ktoś zaprosi na ucztę, nie zajmuj pierwszego miejsca, by przypadkiem ktoś znamienitszy od ciebie nie był zaproszony przez niego. Wówczas przyjdzie ten, kto was obu zaprosił, i powie ci: „Ustąp temu miejsca”, a wtedy musiałbyś ze wstydem zająć ostatnie miejsce.
Lecz gdy będziesz zaproszony, idź i usiądź na ostatnim miejscu. A gdy przyjdzie ten, który cię zaprosił, powie ci: „Przyjacielu, przesiądź się wyżej”. I spotka cię zaszczyt wobec wszystkich współbiesiadników.
Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony».
(Łk 14, 1. 7-11)

Jezus opowiada zebranym przypowieść, gdy zauważa, jak sobie wybierają miejsca.I tak samo działa dzisiaj w moim życiu. Reaguje na bieżąco, daje wskazówki, gdy zauważa, że robię coś nie tak. Nie czeka do jakiegoś momentu, w którym dobrze będzie mnie podsumować, zebrać wszystkie niedociągnięcia. On po prostu mówi mi to od razu.
Ile razy masz tak, że jesteś w jakiejś konkretnej sytuacji i słyszysz na ulicy, w cudzej rozmowie słowa, które są jakby do Ciebie? Ile razy otwierasz książkę lub gazetę i czytasz zdanie, które doskonale pasuje do Twojej sytuacji?
I przede wszystkim: ile razy otwierasz czytania z dnia po to, żeby się przekonać, że Pan Bóg ma w nich coś tylko dla Ciebie: zdanie, słowo, przypowieść?
To jest właśnie Jego sposób działania. On zna Ciebie i Twoje życie. I chce być z nim na bieżąco, chce Ci pokazywać, gdzie iść, a którędy lepiej nie. Jakie działanie przyniesie korzyść, a jakie szkodę. Chce być dla Ciebie jak najlepszy Przyjaciel, który zna Cię i troszczy się o Ciebie. I widzi rzeczy, które samemu trudno dostrzec.
Jest Bogiem. Wie najlepiej. I chce być z Tobą na bieżąco.
Marta

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s