Wiara

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą. Byłoby lepiej dla niego, gdyby kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze, niż żeby miał być powodem grzechu jednego z tych małych.

Uważajcie na siebie. Jeśli brat twój zawini, upomnij go; i jeśli żałuje, przebacz mu. I jeśliby siedem razy na dzień zawinił przeciw tobie i siedem razy zwróciłby się do ciebie, mówiąc: „Żałuję tego», przebacz mu”. Apostołowie prosili Pana: „Przymnóż nam wiary”. Pan rzekł: „Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: „Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze», a byłaby wam posłuszna”.
(Łk 17,1-6)

Świat nie jest idealny. I nie będzie. Przynajmniej tu – na ziemi.
I nieraz trudno będzie żyć na tym  świecie. Zdarzy się popełnić błąd. Skrzywdzić, albo zostać skrzywdzonym. Cierpieć, albo zadać cierpienie.
Jest na to tylko jedna rada – wiara. Wiara, która jest darem Boga, a nie efektem naszych, rzekomo pobożnych, starań.
Dzięki niej jesteśmy w stanie żałować. Przepraszać. Obiecywać poprawę. I faktycznie się poprawiać. A dzięki temu choć trochę zmieniać na lepszy ten nieidealny świat.
Apostołowie nie prosili Pana o lepszych ludzi wokół siebie, ani o mniej gorszącą rzeczywistość. Prosili: Przymnóż nam wiary”. Czyli: zmieniaj najpierw nas, by mogła się zmieniać cała reszta.
Prośmy dziś jak Apostołowie: Przymnóż nam wiary, Panie. Sprawiaj w nas i w świecie to, czego my nie potrafimy.
Małgorzata

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s