Słudzy nieużyteczni

Jezus powiedział do swoich apostołów: „Kto z was, mając sługę, który orze lub pasie, powie mu, gdy on wróci z pola: „Pójdź i siądź do stołu”?

Czy nie powie mu raczej: „Przygotuj mi wieczerzę, przepasz się i usługuj mi, aż zjem i napiję się, a potem ty będziesz jadł i pił”? Czy dziękuje słudze za to, że wykonał to, co mu polecono? Tak mówcie i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono: „Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać”. (Łk 17,7-10)

Jezus dziś wypowiada, bo ważną prawdę: „Słudzy nieużyteczni jesteśmy, wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać”.
Zauważmy jak często staramy się znaleźć takie rozwiązanie, aby wilk był syty i owca cała. Sługa wykonuje polecenia. Co nam więcej potrzeba niż słowa Boga?
Każdy z nas ma w swojej codzienności do wykonania pewną pracę. Czy to w jakimś zakładzie produkcyjny, czy w szkole ucząc się, ale i nauczając innych, czy lecząc choroby i wiele innych obowiązków. Ale do wykonania mamy jeszcze inną pracę. Mamy służyć Bogu w prowadzeniu wszystkich do zbawienia, do życia wiecznego. Nie jest to proste, ale jakże ułatwione przed Boga. Bo my jesteśmy sługami i wykonujemy to co nam polecił Bóg.
Wykonuj swoje codzienne obowiązki jak najlepiej, ale nie zapominaj o służbie dla Boga!
ks. Marek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s