Dziękuj!

Zmierzając do Jerozolimy Jezus przechodził przez pogranicze Samarii i Galilei. Gdy wchodził do pewnej wsi, wyszło naprzeciw Niego dziesięciu trędowatych.

Zatrzymali się z daleka i głośno zawołali: „Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami”. Na ich widok rzekł do nich: „Idźcie, pokażcie się kapłanom”. A gdy szli, zostali oczyszczeni. Wtedy jeden z nich widząc, że jest uzdrowiony, wrócił chwaląc Boga donośnym głosem, upadł na twarz do nóg Jego i dziękował Mu. A był to Samarytanin. Jezus zaś rzekł: „Czy nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? Żaden się nie znalazł, który by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec”. Do niego zaś rzekł: „Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła”.
(Łk 17,11-19)

Jak ważne jest dziękczynienie.
Po raz kolejny doświadczam tego, wczytując się w dzisiejszy fragment. Są tu dwa ważne słowa: „oczyszczenie” i „uzdrowienie”. I można powiedzieć śmiało po lekturze tej perykopy, że „uzdrowienie” przychodzi w momencie, kiedy potrafisz dziękować Panu Bogu.
Pisząc ten komentarz, zastanawiam się, za co mogę dziś dziękować; co takiego otrzymałem od Boga, że śmiało mogę mu powiedzieć: Dziękuję Ci!
Kiedyś potrafiłem, będąc na modlitwie, dziękować nawet za te trudne chwilę – i nie wiem, co się stało – ale teraz przychodzi mi to o wiele trudniej.
Kiedyś potrafiłem być wdzięczny Bogu za to, że mogłem wstać z rana, dziś szukam już czegoś większego.
Może właśnie za to mam dziś dziękować Bogu: że pokazuje mi podstawy mojej wiary. Mogę doświadczyć wielkiego, spaktakularnego uzdrowienia, ale co mi po nim, jeśli nie umiem uzdrowić swojego myślenia o moim codziennym życiu.
Boże, dziękuję Ci przede wszystkim za moje życie, za moją codzienność – może nawet nieraz trudną. Dziękuję Ci, Boże, za ludzi i ich miłość, którą obdarzasz mnie każdego dnia.
ks. Marek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s