Jak to jest z tym królestwem Bożym?

Jezus zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: «Królestwo Boże nie przyjdzie w sposób dostrzegalny; i nie powiedzą: „Oto tu jest” albo: „Tam”. Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest».

Do uczniów zaś rzekł: «Przyjdzie czas, kiedy zapragniecie ujrzeć choćby jeden z dni Syna Człowieczego, a nie zobaczycie. Powiedzą wam: „Oto tam” lub: „Oto tu”. Nie chodźcie tam i nie biegnijcie za nimi. Bo jak błyskawica, gdy zabłyśnie, jaśnieje od jednego krańca widnokręgu aż do drugiego, tak będzie z Synem Człowieczym w dniu Jego.
Wpierw jednak musi wiele wycierpieć i być odrzuconym przez to pokolenie».
(Łk 17, 20-25)

            Gdzie jest to królestwo Boże? Czy ma ono granice, rząd, politykę zagraniczną? Królestwo Boże to w rozumieniu ewangelicznym duchowe panowanie Boga, które zapoczątkował Chrystus, i którego manifestacją jest głoszenie Ewangelii, otwarcie serc na nawrócenie, i cuda duchowych oraz fizycznych uzdrowień.
            Jeżeli tak zrozumiemy królestwo Boże, to odpowiedź na te pytania jest prosta. Czy to królestwo ma granice? Nie, bo jest wśród nas, kiedykolwiek Słowo Boże przemienia Jego słuchacza, kiedykolwiek Bóg wskrzesza poranioną duszę. Czy ma rząd? Tak – jego wszechmocnym władcą jest Bóg, nieograniczony przez struktury i hierarchię. Czy ma politykę zagraniczną? Właściwie składa się ona z tylko jednego przykazu – wielkiej miłości Boga do człowieka i pragnienia, aby on był zbawiony.
            Za takim królestwem się nie chodzi i nie biega – na nie trzeba się otworzyć, przez otwarcie drzwi serca dla Boga.
ks. Przemek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s